Byliny

Rozchodnica ružová – poklad rastúci v nehostinných podmienkach

Rozchodnica ružová

Mocné byliny s vysokým obsahom cenných látok objavíme často na miestach, kde by sme ich nečakali. Chladné horské oblasti Európy a Ázie rozhodne neprajú krehkým kvetom, ktoré spáli i najslabší mráz. Nádherné žltozelené i červené kvety rozchodnice ružovej, ktorú poznáme v botanických príručkách pod názvom Rhodiola rosea, rastú práve v horských oblastiach. Sú skúšané vetrom i ľadom. Rozchodnicu poznali naši predkovia pod názvom zlatý koreň. Bylina dorastá do výšky 60 cm a dnes vám o jej jedinečnej sile prezradíme viac. 

Korene rozchodnice sú silným adaptogénom 

Rozchodnica ružová je známa predovšetkým v ľudovom liečiteľstve Škandinávie a Ruska. Moderná veda objavila v koreňoch rozchodnice viac ako 140 aktívnych látok (príkladom je rosavín), ktoré sú silnými adaptogénmi – pomáhajú telu lepšie sa vyrovnať so stresom a úzkosťou. V minulosti boli korene rozchodnice používané predovšetkým na tlmenie únavy, stavov depresie a úzkosti. Dnes poznáme oveľa viac účinkov tejto nezlomnej byliny.

Zlepšenie spánku, koncentrácie a celkovej nálady patrí medzi atribúty, ktoré priamo vplývajú na kvalitu nášho života. Rozchodnica ružová predstavuje v tomto smere skutočného priekopníka, pretože prvé výsledky sa dostavia už po 1 týždni užívania. Zlepšenie spánku i nálady sa prejaví vo všetkých oblastiach nášho života. Pozorujeme nielen lepšiu náladu a psychickú koncentráciu, ale i lepší fyzický výkon. Vysoký obsah aktívnych látok priamo súvisí i so zlepšením prekrvenia organizmu a lepším stavom srdca a ciev. 

Rozchodnicu ružovú objavíte i v produkte Damper Period Balance 

Produkt Damper Period Balance stavia na vyváženom obsahu aktívnych látok. Jednou z hlavných prísad je i rozchodnica ružová, ktorá zlepšuje mentálne a fyzické zdravie. Niet pochýb o tom, že rozchodnica pomáha zlepšiť nielen fungovanie organizmu, ale zvyšuje i kvalitu života.