Menštruačný cyklus je bežnou súčasťou života každej ženy, no občas sa stáva, že sú s ním spojené rôzne problémy.

Hormóny ovplyvňujúce menštruačný cyklus

Kľúčové hormóny ako estrogén, progesterón, folikulostimulačný hormón (FSH) a luteinizačný hormón (LH) riadia tento cyklus. Pri normálnej hormonálnej hladine tieto hormóny kolíšu v predvídateľných vzoroch, čo umožňuje pravidelný menštruačný cyklus. Nerovnováha môže vzniknúť, ak máte niektorého z hormónov príliš veľa alebo málo. Aj malá nerovnováha môže významne ovplyvniť menštruačný cyklus.

Dajte zbohom menštruačným problémom

Menštruácia a jej fázy

Menštruačný cyklus pozostáva zo 4 fáz, ktoré majú priamy vplyv na psychiku. Niektoré ženy môžu počas jednotlivých fáz pociťovať bolesti, iné o nich nemusia ani len vedieť.

Priebeh menštruácie sa však vie kedykoľvek zmeniť. Aj ženy, ktoré nikdy bolesťami netrpeli, sa s nimi môžu stretnúť. Preto je dôležité vedieť, ako proti nim efektívne bojovať.

Menštruácia nemusí byť len trápením

Menštruačné problémy môžete podporiť zdravou životosprávou, výdatným spánkom, zdravým pohybom a v neposlednom rade liečivou silou prírody.

Prírodný produkt damper PERIOD BALANCE predstavuje šetrnú alternatívu pre každú ženu. Podporí liečbu gynekologických ťažkostí, zmierňuje príznaky menopauzy a pomáha udržiavať harmóniu ženského tela v každom veku.

Damper Period Balance